• eu
  • cz
  • pl
  • ru
  • kz
  • sk

Vzduchové filtry s absorbérem vlhkosti (Desiccant Breathers)

 

Rozšířili jsme pro Vás náš sortiment o vzduchové filtry s absorbérem vlhkosti.

Nabízíme absorpční vzduchové filtry, které kombinují funkci zavzdušnění nádrže, absorpci vlhkosti a filtraci vzduchu v jednom filtru.

Zavzdušňovací filtry řady LEF zabraňují vstupu vlhkosti a pevných nečistot ze vzduchu z venkovního prostředí do prostoru v hydraulické nádrži.

Vzhledem k trvalému proudění vzduchu přes filtr, během výměny vzduchu v nádrži, je vlhkost trvale odváděna z hydraulického systému. Toto významně snižuje oxidační procesy v systému.

Po odstranění vlhkosti, vzduch proudí přes spin-on vzduchový filtr, který zachytí pevné částice. Odtud do nádrže s olejem proudí čistý a suchý vzduch.

Za pomoci této kombinované filtrace se prodluží nejen životnost strojního zařízení, ale také hydraulického oleje.

Další výhodou pro uživatele je jednoduché monitorování úrovně nasycení absorbéru vodou/ toto lze zjistit pouhým pohledem přes průhledné těleso filtru. Úroveň nasycení vodou (podle  množství absorbované vlhkosti) se zobrazuje změnou barvy granulátu z rubínově červené (filtr aktivní) až na světle oranžovou (filtr nutno vyměnit).

Náplň absorbéru neobsahuje žádný nebezpečný materiál podle směrnice EU 99/45 / ES a 2001/60 / ES a lze ji snadno zlikvidovat do domovního odpadu.

Výměna  použitého vzduchového spin-on filtru po jeho zanesení za nový je jednoduchá.

Nabízíme také indikátor kontaminace, který je možno použít v kombinaci s deskou adaptéru. Po výměně vzduchového filtru, lze indikátor resetovat, a opětovně ho použít.

K dispozici je pět velikostí filtrů, s náhradními díly, včetně příslušenství.

Montáž se provádí přímo pomocí nátrubků nebo přes adaptér osazený indikátorem kontaminace vzduchového filtru.

 

Technická data ke stažení: